Dodatki do sukni ślubnej

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

5 (100%) 1 vote

Zadecydowałaś w jakiej sukni ślubnej zaprezentujesz się najbliższym, a teraz przyszedł czas na dodatki? Czym kierować się przy wyborze idealnej biżuterii? Na co zwrócić uwagę, aby błyszczeć w dniu ślubu?

Biżuteria do sukni ślubnej stanowi nie lada wyzwanie dla każdej panny młodej. Dzięki odpowiednim dodatkom jesteś w stanie dopełnić stylizację i podkręcić swój wymarzony, ślubny look.

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Biżuteria pozwala kobiecie wyglądać zjawiskowo, wydobywa naturalne piękno. Aby jednak tak się stało, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

  • Kolor biżuterii może, ale nie musi współgrać z odcieniem sukni ślubnej

 Istnieją utarte schematy typu: jeżeli jesteś posiadaczką sukni białej, postaw na srebro, a jeżeli sukni w kolorze ecru, wybierz złoto. Jeśli jednak, wizja twojego wyglądu podczas ślubu, nie podpada pod konkretne wzorce, kieruj się intuicją i własnym poczuciem gustu. Postaw na kolor biżuterii, który nie tylko idzie w parze z suknią, a pasuje do twojego typu urody. Tego dnia, to ty masz czuć się pięknie.

 

  • Im mniej, tym lepiej

Kierujmy się tą zasadą wybierając dodatki. Jeżeli pragniesz pójść do ślubu w długich, ozdobnych kolczykach, bransolecie z kryształami i w dużym pierścionku, zrezygnuj z naszyjnika. Jeśli jednak stawiasz na łańcuszek, choker wysadzany kamieniami, kolię, załóż drobne kolczyki. Częstym błędem, popełnianym przez panny młode jest założenie  wszystkich elementów biżuterii naraz. W efekcie cała stylizacja wygląda na przytłoczoną. Z drugiej strony całkowite zrezygnowanie z biżuterii również nie wchodzi w grę. Zwróć uwagę na jej odpowiednie wyważenie.

 

  • Biżuteria powinna korespondować z materiałem sukni ślubnej

 Jeżeli kreacja jest prosta, a materiał gładki, wówczas biżuteria do sukni ślubnej może być minimalistyczna. Nada to szyku i elegancji całej kreacji. Jeśli w prostej sukni pojawia się kolor, możesz go kontynuować w dodatkach, co ożywi wygląd. Natomiast do sukni zdobionych: cekinami, koronkami, kamieniami, perełkami wykorzystaj delikatniejszą formę biżuterii.

  • Biżuteria musi współgrać ze zdobieniami na sukni

 Postaw na spójność biżuterii i sukni ślubnej. Przykładowo: do stroju wysadzanego kamieniami, dobierz kolczyki w formie kryształów, a do kreacji zdobionej perłami, ubierz kolię z pereł. Pozwoli to konsekwentnie zbudować cały twój look.

 

Biżuteria do sukni ślubnej, a rodzaj dekoltu

Jeżeli nadal masz wątpliwości jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej, kieruj się dekoltem. W dużej mierze to on warunkuje dobór biżuterii.

  • Dekolt typu serce

 Pozwala wyeksponować obojczyki, dlatego postaw na krótki naszyjnik, bransoletkę i drobny pierścionek.

 

  • Dekolt prosty i dekolt okrągły

 Biżuteria w formie krótkiego naszyjnika np. łańcuszka lub chokera to najlepsze rozwiązanie. Choker może być wykonany z tego samego rodzaju materiału, co suknia ślubna i ozdobiony kamieniami. Kreację uzupełnią delikatne kolczyki.

 

  • Dekolt z opadającymi ramiączkami (dekolt w stylu hiszpańskim)

W tego rodzaju sukni ślubnej eksponowane są ramiona. Koniecznie podkreśl przestrzeń między szyją, a dekoltem. Możesz to zrobić wybierając krótki naszyjnik i drobne kolczyki.

 

  • Dekolt na jedno ramię (dekolt asymetryczny)

W tym przypadku świetnie sprawdzą się duże, wiszące kolczyki oraz bransoletka. Pamiętaj, aby w sukni ślubnej z tego rodzaju zrezygnować z naszyjnika i kolii, pozostawiając wolną przestrzeń na dekolcie.

 

  • Dekolt z wiązaniem (dekolt typu ,,V’’)

Podkreśla biust, wydłuża szyję, co daje możliwość założenia dłuższego łańcuszka z zawieszką, układającego się w literę V.

 

  • Dekolt zabudowany z siateczki lub materiału pod szyję

Zdecydowanie musisz zrezygnować z dodatku w postaci naszyjnika ze względu na zabudowanie.  Natomiast możesz pozwolić sobie na założenie długich, ozdobnych kolczyków, bransoletki, pierścionka, a nawet broszki.

 Wybór biżuterii nie należy do najprostszych, ale warto poświęcić czas, aby wyglądać zjawiskowo. Kieruj się powyższymi wskazówkami i pamiętaj, że tylko ta stylizacja, która będzie stworzona w zgodzie z tobą, pozwoli czuć się wyjątkowo tak ważnego dnia.